KONST / Litografier / Litografi 7775372
nr 777 5372
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Litografi, Claes Folcker (f. 1940), Norrskär, signerad, motivets mått: 54x73
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 17 september 2012
kl 19:03:24
100 kr
150 kr
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker